Măsuri de ordine publică la Semimaratonul Craiovei

0
stadion atletism




Sâmbătă, 19 octombrie a.c., efective din cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Dolj, alături de polițisti, polițiști locali și pompieri, vor asigura măsurile de ordine și siguranță publică pe timpul desfășurării evenimentului sportiv Semimaratonul Craiovei, organizat în municipiul Craiova.

Evenimentul se va desfășura pe bulevardul Ilie Balaci, pe un traseu special amenajat, cu respectarea tuturor măsurilor de siguranță și a condițiilor impuse de organizator.
Pentru siguranța și sănătatea participanților, facem următoarele recomandări:
să respecte măsurile stabilite de organizator și forțele de ordine;
să se dispună numai în zonele destinate staționării publicului, fără a pătrunde în spațiul destinat concursului;
să supravegheze îndeaproape copiii;
să acorde o atenție deosebită bunurilor și obiectelor personale.

De asemenea, recomandăm cetăţenilor, în cazul în care sunt martorii săvârşirii unor fapte de natură antisocială, să solicite ajutorul forțelor de ordine aflate în dispozitiv în situaţia în care este necesară intervenţia acestora sau să apeleze numărul unic de urgenţă 112.

Mulțumim tuturor pentru înțelegerea manifestată față de măsurile de siguranță luate pentru desfășurarea acestui eveniment.



Compartimentul Informare, Relaţii Publice şi cu Publicul

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *